top of page

MVDr. Veronika Dolníčková

 

Už od dětství jsem měla jasno, co chci v životě dělat. Čas strávený bez společnosti psů, koček a dalšího zvířectva, které se mihlo kolem domu, jsem si totiž neuměla představit. A když mě teta poprvé přivedla ke koním, zrodila se láska na celý život.

 

Spolu se čtyřnohým parťákem jsme se ocitli ve světě sportovního jezdectví a zkušenosti z parkuru ovlivnily i moje zaměření při studiu na Veterinární fakultě na univerzitě v Brně. V ortopedii jsem pak hledala způsoby, jak svému parťákovi pomoci s kulháním a sobě ulevit od bolesti zad, která jezdce často provází.

 

Ačkoliv mě poznání pohybového aparátu zvířat nadchlo, řešení nabízené ortopedickou praxí mi nestačilo. Zajímala mě příčina onemocnění a to, jak mohu zvířatům pomoci i bez koňských dávek léků.

 

Při postgraduálním studiu na německé International Academy of Veterinary Chiropractic jsem se zaměřila na chiropraxi a další rehabilitační metody, díky kterým mohu účinně léčit pohybový aparát zvířat bez použití invazivních metod a léčiv. A dostávám tak odpovědi na otázky, na které je klasická medicína krátká: proč ke zranění došlo a jak mu příště předejít.


Ve své praxi spojuji znalosti z ortopedie, chiropraxe a fyzioterapie s jediným cílem – pomáhat koním a psům žít kvalitnější život bez bolesti.

Focení při práci_Chiro_8.7.2020_mini (12

Vzdělání v oboru Veterinárního lékařství jsem získala na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně.

 

Svým pacientům poskytuji plnohodnotné lékařské řešení: diagnostiku, léčbu pomocí rehabilitačních metod a v případě potřeby i nasazení medikace, úpravu domácího managementu a u koní také pasování sedla

Jsem veterinární lékařka s mezinárodní certifikací v oboru Veterinární chiropraxe z International Academy of Veterinary Chiropractic v německém Sittensenu

 

Absolvovala jsem také několik dalších seminářů v souvisejících oborech a do Německa se pravidelně vracím, abych si neustále rozšiřovala svoje obzory.

Vedle vlastní praxe, které se věnuji 5+ let, působím také na veterinární klinice Animed v Brně a spolupracuji s dalšími klinikami a lékaři.

 

Mojí ordinací prošlo nespočet koní, psů a jejich spokojených majitelů. Každému pacientovi se věnuji individuálně a hledám řešení šité na míru konkrétnímu zvířeti.

Kontaktujte mě

 

MVDr. Veronika Dolníčková

Veterinární chiropraxe Brno a okolí

Pro domluvu termínu volejte na:

+420 736 729 164 

Jsem vám k dispozici každý všední den od 8 do 19 hod. Pokud telefon nezvedám, věnuji se pacientovi a ozvu se vám co nejdřív.
 

Napište mi, pokud máte dotazy či potřebujete konzultaci:

dolnickovav@gmail.com

Sledujte mě na:

  • Šedý Facebook Icon
  • LinkedIn - Veronika Dolníčková
bottom of page